Forum Autyzm i Rodzina Strona Główna Autyzm i Rodzina
Forum Regionalnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Autystycznych i Ich Rodzin z siedzibą w Rudzie Śląskiej
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wynki Great Plains Lab
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autyzm i Rodzina Strona Główna -> Leczenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liliana Bujała



Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 22
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 22:25    Temat postu: Wynki Great Plains Lab Odpowiedz z cytatem

to 'chwalcie' się co wyszło waszym pociechom i jakie zalecenia.
U Krysi niemal automatycznie wyskoczyła chelatacja - ponieważ wyszlo 0 rtęci we wlosach.
ale
potem wyszła mocno przekroczona kazomorfina plus uczulenie na mleko (tu mam szczęście - wszystko na kupie) - no i najważniejsza stała się bieta bezkazeinowa.
Po 2 tygodniach diety brak efektów Smile ale chętnie wytrzymam. Wszystko wytrzymam, byle moja dziewczyna była spokojniejsza!!!
_________________
Do zobaczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Wto Wrz 04, 2007 22:25    Temat postu:

Powrót do góry
mamaAntka



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 6

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez czekam na wieści jak wyszły badania, Lila trzymam za Was, żeby dieta pomogła
Wiem od Basi, że Piotrkowi dieta posłużyła, strasznie żałuję, że nie daliśmy rady z badaniami, jestem ciekawa jak to wyszłoby u Antka. Swoją drogą to niesamowiete jak ważna jest dieta i jaki ogromny ma wpływ na funkcjonowanie organizmu. Np. Antkowi udało się odstawić leki na astmę podczas wakacji i jak dla mnie jest fajniejszy, jest już po wakacjach więc czeka nas wizyta u gastrologa, zobaczymy co wyszło z badań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alutka



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 10
Skąd: chorzów

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mój Kamil też po badaniach i po wprowadzeniu diety dlamnie na razie dość trudne bo nie wiem co wymyśla ponieważ uwielbiał jogurty, serki a tu klops. Dorze, że Basia dała namiary na dość dobrze zaopatrzony sklep ze zdrową żywnością ale myślałam, że będą jakieś łakocie które może zjeść - niestety żden producent nie robi z ksylitolem - jakoś musimy przetrwać. Lilka a może zamiast chelatacji ta sauna na podczerwiń - Baśka znalazła niedrogo w Katowicach i na dwie osoby - Tomaszewska mówiła, że jeden cykl w saunie tojeden cykl chelatacji. Pozdrawiam Alina
_________________
alutka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Nazwa Skype
Liliana Bujała



Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 22
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 21:05    Temat postu: dieta Odpowiedz z cytatem

Alinko, dieta bezmleczna jest najłatwiejszą dietą pod słońcem, z cukrem gorzej - to fakt. Mleko ryżowe jest smaczne. Dieta bezglutenowa, to była dla mnie katorga. Czemu te cukry chcesz wycofywać, wyszedł ci grzyb? Twojego chłopaka nie trzeba uspokajać, już mojej by się bardziej przydało, ale jakoś nie mam motywacji. Co do sauny, to pewnie. Szkoda, że nie ma kilku kabin, to byśmy robili spotkania towarzyskie Smile Bo z wypadu na świeżym powietrzu chyba guzik wyjdzie przy takiej aurze
_________________
Do zobaczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
alutka



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 10
Skąd: chorzów

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lilka. Ponoc mozna mleko kozie ono ma laktozę, ale łatwiejszą do trawienia i można stosować. A z tymi cukrami to ponoć warunek powodzenia diety bo candida bardzo się mnoży przy cukrze - więc wprowadziłam,stosujemy też chleb na zakwasie bo drożdze też źle wpływają i namnażają. Wizyty w sklepie to katorga bo nic nie można a to co dopuszczalne ceny ma kosmiczne. Jeszcze suplementy - ale nie rezygnujemy. Pogoda ma się poprawić. Jeszcze pożeglujemy. Razz Alina
_________________
alutka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Nazwa Skype
Liliana Bujała



Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 22
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym mlekiem, to cos mi się nie wydaje, ale zapytamy dr Tomaszewskiej. Patrz co znalazłam:
Wykazano, że główną przyczyną złego znoszenia mleka innych gatunków przez chorych uczulonych na mleko krowie jest kazeina, która nieraz stanowi 80% białek mleka. W alfa-kazeinach krowy, kozy i owcy 87-98% łańcuchów polipeptydów ma identyczną budowę i zawiera te same aminokwasy. Pewien wyjątek stanowi tu mleko ośle. W jednym z ośrodków w latach 90. XX wieku stwierdzono nawet, że większość dzieci z alergią na mleko krowie toleruje mleko ośle. No więc jeśli cos to osiołek Very Happy
_________________
Do zobaczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
piotr



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 24

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Koleżanki!
Mam pytanie co do Nestle Sinlac. Na opakowaniu napisano: "nie podawać w przypadku nietolerancji glukozy, fruktozy i sacharozy" a Paweł jest m.in. na diecie bezcukrowej i juz sam nie wiem czy mogę mu to podawac czy nie.
Sinlac jest fajny, Paweł go lubi i mozna z niego czarować dużo ciekawych potraw, przepisy znalazłem na stronach Nestle.
Pozdrawiam,
_________________
piotr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
piotr



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 24

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 00:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś coś wie na temat wyników peptydów. W dalszym ciągu ich nie mamy!
_________________
piotr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Liliana Bujała



Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 22
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 08:01    Temat postu: wyniki z peptydów Odpowiedz z cytatem

nie dostałeś ich do ręki (wyniki z peptydów) czy dr Tomaszewska ich nie ma? ja dostanę je przy następnej wizycie, ale wcześniej zadzwonila do mnie. Z tymi cukrami też pytaj dr - przecież dała swój nr tel.
_________________
Do zobaczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
piotr



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 24

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do dr Tomaszewskiej umówieni jesteśmy na koniec września i mam nadzieję, że dostaniemy te wyniki skoro Wam też obiecała.
_________________
piotr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
sylwia74



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 20:26    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

czytam Wasze posty i mam wrażenie że w przypadku mojej córki nic nie robie ... ma 11 lat -autyzm , upośledzienie , chodzi do V klasy integracja .. skupiliśmy sie na nauce i uspołecznianiu ... nie robiliśmy żadnych badań związanych z zatruciem rtęcią .. ani żadnych innych ... piszecie o dietach czy one mają służyć wyciszeniu dziecka ? No i któż to taki P.dr Tomaszewska ?
_________________
taka ze mnie wesoła osóbka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liliana Bujała



Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 22
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Sylwio, rzeczywiście diety, odtruwanie i inne rzeczy mają służyć wyciszeniu lub rozbudzeniu, zależy co tam komu dolega. W każdym razie -poprawie. Ja również skupiałam się na uspołecznianiu (i terapii behawioralnej) i nauce, ale jednak ciągle nie udawało się uzyskać uspokojenia. A nawet sytuacja absolutnie się pogorszyła wraz z rozpoczęciem dojrzewania (moja ma 12 lat). Kiedy już nawet mój terapeuta rozłożył ręce, przypominałam sobie o DAN, czyli medycznym, SOMATYCZNYM leczeniu autyzmu. Po wykonaniu badań, nie dość że wyszło zatrucie rtęcią to jeszcze, nadmiar opioidów z kazeiny. Zatem u mnie dieta bezmleczna wynikła prosto z badań. Po wyprostowaniu tego, przyjdzie czas na odtruwanie z rtęci. Cieszę się, że zaglądają tu osoby spoza Stowarzyszenia Smile Aha, Dr Tomaszewska to lekarz DAN.
_________________
Do zobaczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
sylwia74



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 08:21    Temat postu: dzieki :) Odpowiedz z cytatem

dziękuje pięknie za odpowiedz , my nie mamy problemy z Madzią jeśli chodzi o nadpobudliwośc .. bynajmniej tak mi sie wydaje ... w szkole nie jest źle tzn czasem zdarzają sie dni ... a nawet tylko lekcje na których nie chce pracowac ... stosujemy wtedy kare czyli brak komputera ... ale po 4 latach nauki szkolnej wiem że to chyba nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia .. w domu pracuje "normalnie" tzn zdarzaja sie sytuacje że nie chce siadać do lekcji ale wie że jestem dość konsekwentna więc długo nie protestuje ...w czasie dojrzewania /miesiączkuje już 2 lata czyli od 10 roku życia/ nie stwierdzilismy wiekszysch zmian w zachowaniu .. nawet zdarzało sie że podczas miesiączki pracowała w szkole o wiele lepiej ...
mam pytanie jak dochodzi do zatrucia rtęcią ? w przypadku naszej Madzi upośledzenie i autyzm wynikło z niedotlenienia przy porodzie... są zmiany w TK głowy ... mam też prośbe o namiary na P dr Tomasazewską i czy ona robi wszystkie te badania ? z góry dziekuje za odpowiedz Smile
_________________
taka ze mnie wesoła osóbka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alutka



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 10
Skąd: chorzów

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Badania zlecaliśmy centrum Vega Medica w Warszawie ale sami zorganizowaliśmy sobie przewóz . Po prostu rodzice ze stowarzyszenia szkrzykneli się pobrali niezbędne próbki i sami zawieźli do Warszawy. Badania były wykonywane w Stanach i otrzymaliśmy je po ok. trzech tygodniach. Dopiero wyniki dały nam w miare pełny obraz niedoborów i nadmiar pewnych substancji w organizmach naszych dzieci. Dr. Tomaszewska była lekarzem współpracującym z Vega Medicąa obecnie przyjmuje w Tzchach, chocia tzmcyasem na urlopie. Poydrawiam Alina
_________________
alutka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Nazwa Skype
piotr



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 24

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie, jak można się skontaktować z dr Kazek lub z dr Kalita. Dzwonimy na komórki, ale są bez odpowiedzi.
_________________
piotr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 21:28    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autyzm i Rodzina Strona Główna -> Leczenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Autyzm i Rodzina  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group